Blog / 2017 / 05 / 22 / skuteczny mailing jak tworzyć

Skuteczny mailing – jak tworzyć?Stworzenie bazy mailingowej to pierwszy krok do reklamowego sukcesu. Właściwie to dopiero początek trudnej drogi, której kontynuacją jest utworzenie takiego przekazu, który jednocześnie zainteresuje potencjalnego odbiorcę oraz spełni wymagania filtrów antyspamowych różnych klientów pocztowych. Brzmi przerażająco? Spokojnie – to nie takie trudne…

Dobór treści do potrzeb klienta.

Ważne jest przesyłanie klientom treści, która faktycznie ich interesuje. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której nasz przekaz będzie regularnie trafiał do kosza lub szybko zostanie zablokowany. Dopasowujmy zatem informacje zawarte w naszych mailach do określonej grupy docelowej. Zastanówmy się więc, czy dobrym pomysłem będzie dostarczanie oferty w języku arabskim, komuś kto go nie zna lub informacji o nowym tuszu do rzęs komuś, kto nie lubi się malować. Treści powinny być też spersonalizowane pod kątem języka używanego przez odbiorców – młodzież, osoby starsze, specjalistów i pasjonatów w jakiejś dziedzinie. Najlepiej sprawdzić wcześniej, jakie komunikaty trafiają do danej grupy.

Uniwersalne kodowanie.

Zaryzykuję stwierdzenie, że nie jest Ci obca sytuacja, kiedy pożądane informacje trafiają do folderu ze spamem. Często jest to kwestia użycia komend HTML, które są blokowane przez filtry danego serwera poczty. Aby tego uniknąć, stosuj uniwersalne kodowanie, używaj poularnych czcionek, nie manipuluj zbyt dużo wielkością obrazków, unikaj poleceń typu: „margin” i „canvas”. Dzięki temu Twój mail będzie bardziej przyjazny i rzadziej odrzucany przez skrypty antyspamowe.

Uatrakcyjnij swój przekaz

Nie od dzisiaj wiadomo, że elementy obrazki mogą pobudzić zainteresowanie odbiorcy. To co miłe dla oka, jest także miodem dla duszy. Dlatego zadbaj, żeby Twój mailing zawierał także fajne elementy graficzne, zdjęcia i infografiki. Pamiętaj jednak, że skrypty klientów pocztowych mają spore problemy z właściwym identyfikowaniem elementów obrazkowych. Dlatego używaj ich przemyślanie.

Wspomagaj się profesjonalnymi narzędziami

W tworzeniu skutecznego mailingu pomogą Ci również profesjonalne narzędzia, takie jak różnego rodzaju edytory newsletterów, maszynki mailingowe i inne. Sprawdź, w czym może ci pomóc QUIC.pl!
Udostępnij:

Powiązane posty